Koscierzyna.INFO (mobilna)
WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

„Na straganie w dzień targowy...”

Zamiast miejsc postojowych są stra­gany, a na nich tysiąc jeden dro­biazgów. Kierowcy się wściekają bo we wtorki i piątki trudno jest w mieście znaleźć miejsce parkingo­we. Jednym z powodów są aż trzy place targowe w Kościerzynie. Ten ostatni na parkingu przy Ogrodowej miał być tymczasowym, a pozostał nim do dziś.

W dni targowe centrum miasta jest sparaliżowane. Pisaliśmy już o tym niejednokrotnie. Dodatkowym utrudnieniem dla zmotoryzowanych jest brak miejsc postojowych. Zanim wyremontowano plac targowy przy ulicy Targowej, można było zaparkować na parkingu graniczącym z PKS-em. Na czas modernizacji starego targu pozwolono handlować na obu parkingach przy ulicy Ogrodowej i tak już zostało do dziś. Na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja wróci do normy. Miasto zapewnia, że niedługo w tej części Kościerzyny będzie inaczej. Są dwa targowiska w Kościerzynie. Jedno spożywcze przy ulicy Targowej i drugie gdzie jest wszystko oprócz żaywności i kwiatów. Stan jest przejściowy. Będziemy remontowali targowisko przy ulicy Ogrodowej. Wtedy wyznaczone będą miejsca parkingowe. Staramy się ograniczać rozrost tego targowiska. Dla nas istotne jest, aby to się mieściło w określonych ramach i żeby było to ucywilizowane. Pierwszy krok – to budowa nowego targu przy ulicy Targowej. Oprócz wtorków i piątków jest tam parking. Zlikwidowaliśmy budy handlowe, zrobiliśmy nową nawierzchnię – powiedziała nam zastępca burmistrza Ewa Aleksandrowicz.

Nie wiadomo na razie kiedy ma rozpocząć się modernizacja parkingów przy ulicy Ogrodowej.Komentarze Internautów | Powrót do wiadomości

WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.