Koscierzyna.INFO (mobilna)
WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Poród w karetce

Karetka pogotowia z rodzącą kobie­tą utknęła w zaspie. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Rymanowiec w gminie Liniewo. Przez prawie godzinę karetkę próbowano wyciągnąć za pomocą dwóch ciągników. Dopiero strażacy z OSP w Wysinie wydobyli erkę z zaspy. 30-latka urodziła dziecko w karetce, w drodze do szpitala. Mała Samanta i jej matka czują się dobrze.

To było niezwykle dramatyczne przeżycie dla 30-letniej Pani Ewy oraz jej rodziny z Rymanowca. Około północy, z piątku na sobotę kobieta zaczęła rodzić. Jej mąż wezwał karetkę pogotowia. W drodze do szpitala, niedaleko domu pacjentki, karetka zsunęła się z drogi i wpadła w zaspę. Nie wiedziałem co robić, byłem w szoku. Poprosiłem sąsiada i teścia o wsparcie. Dwoma ciągnikami próbowaliśmy wyciągnąć karetkę z zaspy. Bałem się, że pojazd przewróci się na bok. Ciągniki nie dały rady, więc ratownicy wezwali Straż Pożarną. Dopiero kilkudziesięciu ludziom udało się wyciągnąć karetkę – wspomina mąż Pani Ewy – Andrzej.

Karetka na sygnale ruszyła w kierunku Kościerzyny. W okolicach Nowej Karczmy, Pani Ewa urodziła dziewczynkę. Chciałam bardzo podziękować ratownikom medycznym, strażakom oraz wszystkim, którzy pomogli mi w tej stresującej sytuacji. Było to niezwykle dramatyczne dla mnie przeżycie. Dziecko przez całą noc było w inkubatorze, gdyż trochę zostało wyziębione. Teraz możemy już odetchnąć z ulgą, wszystko dobrze się skończyło – powiedziała portalowi Koscierzyna.INFO – Pani Ewa.

Dziecko i matka przebywają na oddziale ginekologicznym Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Jak powiedział nam lekarz dyżurny oddziału, zarówno matka jak i dziecko czują się dobrze. Dziewczynka jest zdrowa, waży 4100 gramów. Profesjonalnie zachowali się ratownicy medyczni, którzy doskonale poradzili sobie w tej sytuacji Udowodniliśmy, że nasza kadra jest doskonale przygotowana  również do takich, nietypowych akcji – powiedział nam lek. med. Bogusław Kisielewski.Komentarze Internautów | Powrót do wiadomości

WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.