Koscierzyna.INFO (mobilna)
WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Budowa świątyni nabrała tempa

Mija rok od ustanowienia nowej pa­rafii pod wezwaniem Jezusa Chrys­tusa Króla Wszechświata w Koście­rzynie. Na placu budowy tymczaso­wego domu katechetycznego, na osiedlu Zachód, praca wre. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 11 października Msze święte odprawiane będą w nowej kaplicy.

Dokładnie rok temu w odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, biskup pelpliński Jan Barnard Szlaga poświęcił krzyż w miejscu, w którym zostanie zbudowany nowy kościół. Na proboszcza nowej parafii powołano ks. Bogusława Kwasigrocha, który wcześniej był wikarym w kościele św. Trójcy w Kościerzynie. Od tego czasu formalnie rozpoczęła działalność trzecia parafia rzymskokatolicka w naszym mieście. Na razie Msze święte odbywają się w kaplicy szpitalnej, którą od prawie roku administruje nowa parafia. Marzeniem proboszcza ks. Bogusława Kwasigrocha jest jak najszybsze oddanie do użytku tymczasowego domu katechetycznego, który powstaje obok przyszłego kościoła.

Czynione są starania, aby od niedzieli 11 października Msze święte i inne nabożeństwa odprawiane były już w nowym miejscu. Takie informacje przekazano wiernym podczas ogłoszeń parafialnych w ostatnią niedzielę.

Do nowej parafii należą mieszkańcy ulic Norwida, Moniuszki, Piechowskiego Małcużyńskiego, Leśnej, wszystkich nowopowstałych ulic na osiedlu Zachód w Kościerzynie oraz wierni z miejscowości Garczyn, Korne i Nowa Karczma koło Kornego.Komentarze Internautów | Powrót do wiadomości

WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.