Biała Sobota w Skorzewie

fot. UG Kościerzyna
 
fot. UG Kościerzyna

26 października w Skorzewie w go­dzinach od 10.00 do 17.00 pomiesz­czenia przedszkolne zamieniły się w salę przyjęć Gdańskiego Uniwersy­tetu Medycznego. Głównie miesz­kanki Gminy Kościerzyna, ale i panowie tłumnie przyszli sprawdzić swój stan zdrowia.


Poziom ciśnienia krwi, EKG, chole­sterol i cukier we krwi to badania, które przeszedł każdy. Ponadto kurs pierwszej pomocy, kurs samobadania piersi dla kobiet oraz jako ciekawostka kurs szycia chirurgicznego to licznie odwiedzana propozycja składana przez przyszłych lekarzy, dzisiaj studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej. Podsumowanie badań każdego z pacjentów było dokonane przez czterech lekarzy, onkologów i internistów. Po wyczerpującym wywiadzie medycznym i wcześniejszych badaniach można poznać swój stan zdrowia oraz ewentualnie porozmawiać na temat konieczności wykonania bardziej szczegółowych badań. Niestety, nie wszyscy wychodzili z gabinetów zadowoleni, dowiadując się o dolegających im schorzeniach, ale to właśnie dla nich ta Biała Sobota była zorganizowana.

Największa wartość takich akcji to właśnie uczestnictwo osób, które na co dzień omijają gabinety lekarskie. W Białej Sobocie w Skorzewie wzięło udział 113 osób, z czego 30 zostało skierowanych na dalszą specjalistyczną diagnostykę.

Bardzo dziękujemy studentom i profesorom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w szczególności członkom Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej za zaangażowanie, otwartość i profesjonalizm.

 

mat. pras. UG kościerzyna

Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO Biała Sobota w Skorzewie - Koscierzyna.INFO
dodano: środa, 30 października 2013, 14:40 ilość komentarzy newsa: 0 przeczytało:  osób.

Podziel się tą informacją:

Wrzuć w Gwar.pl Gwar.pl

Oceń ten artykuł:komentarze [0]

Dodaj swój komentarz

Nick:
Komentarz:


 
Redakcja Koscierzyna.INFO nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. 
 
 
 
Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.
logo koscierzyna.info