Koscierzyna.INFO (mobilna)
WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Sprawa rowerzysty trwa

Sąd Okręgowy w Gdańsku zajmie się sprawą rowerzysty złapanego przez fotoradar w Kościerzynie. Patryk Wał­doch  w lipcu tego roku, ulicą Ro­gali w Kościerzynie, jechał z prędkością 46 k/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Chłopak miał zapłacić 50 złotych mandatu. Na to się jed­nak nie zgodził, więc sprawa trafiła do sądu. Sąd Rejonowy w Koście­rzynie odmówił jednak wszczęcia postępowania.

Sprawa wyszła na jaw w lipcu tego roku. Patryk Wałdoch jechał rowerem ulicą Rogali w Kościerzynie. Przekroczył prędkość o 16 km/h, co zarejestrował fotoradar Straży Miejskiej. Chłopak miał zapłacić 50 złotych mandatu. Stwierdził jednak, że nie był świadomy z jaką prędkością jechał, gdyż jego rower nie posiada prędkościomierza. Jego wątpliwości budził też fakt ustalenia jego tożsamości. Rower nie ma przecież tablic rejestracyjnych. Rowerzysta mandatu więc nie zapłacił, a Straż Miejska skierowała sprawę do sądu.

Kościerski wymiar sprawiedliwości odmówił jednak wszczęcia postępowania w tej sprawie, gdyż jak poinformowano nas w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Gdańsku, czyn, którego dopuścił się obwiniony nie zwiera znamion wykroczenia w myśl artykułu 5 par. 1 KPW. Sprawa na tym etapie mogła się zakończyć, ale Straż Miejska nie odpuściła i złożyła zażalenie na tę decyzję. W styczniu przyszłego roku rozpatrzy ją Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Do sprawy wkrótce wrócimy.Komentarze Internautów | Powrót do wiadomości

WIADOMOŚCI | POZDROWIENIA | ROZKŁAD | PEŁNA WERSJA

Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.