Przedszkola i żłobki czekają na maluchy

fot. koscierzyna.INFO
 
fot. koscierzyna.INFO

Od września w Kościerzynie funkc­jonować będzie 11 placówek przed­szkolnych. Mogą do nich uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W roku szkolnym 2012/2013 opieką  objętych będzie około 950 dzieci.


W Przedszkolu Samorządowym nr 7 pobyt dziecka do 5 godzin jest bezpłatny, natomiast powyżej 5 go­dzin rodzice pokrywają koszty wyży­wienia w kwocie  3,80zł dziennie oraz pobytu w kwocie 2,70 zł za godzinę.

Pobyt dziecka w pozostałych dziesięciu placówkach niepublicznych  samorząd kościerski dofinansowuje w kwocie 253,05 zł miesięcznie w przedszkolu i 134,96 zł  w punkcie przedszkolnym. Pozostałe koszty utrzymania pokrywają rodzice.

Dzieci do lat 3 mogą znaleźć opiekę w Żłobku „Puchatek”, który dysponuje 28 miejscami.

Na początku października planowane jest uruchomienie przez Akademię Sukcesu Best Choice nowego żłobka na 15 miejsc. Pobyt wychowanków w tych placówkach jest dofinansowywany przez miasto  w kwocie 320,53 zł na dziecko. 

Na opiekę przedszkolną i żłobkową w roku ubiegłym Miasto Kościerzyna wydało ponad 3mln zł, w tym roku kwota ta na pewno wzrośnie.

Żłobki, przedszkola i punkty przedszkolne niepubliczne funkcjonujące na terenie Kościerzyny muszą być zgłoszone do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Kościerzyna. Aktualność wpisu do rejestru placówki oferującej opiekę przedszkolną i żłobkową można potwierdzić w Biurze Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie ul. 3-go Maja 9 (tel.680-23-59 )

Na dzień dzisiejszy zarejestrowane są następujące placówki:
- Przedszkole Językowe Bluebell ,
- Prywatne Przedszkole Montessori,
- Przedszkole św. Elżbiety,
- Przedszkole „Tęczowa Trójeczka”,
- Przedszkole „Bajka”,
- Przedszkole „Puchatek”,
- Przedszkole językowe „Happy Kids”,
- Zespół Wychowania Przedszkolnego „Happy Kids”,
- Punkt Przedszkolny „Akademia Super Asa,”
- Punkt Przedszkolny „Kubusiowy Lasek”
- Żłobek „Puchatek”

Przypominamy, że dzieci pięcioletnie obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Rodzice mogą kierować maluchy do klas „zerowych” w szkołach podstawowych lub przedszkolach. W tym roku w Kościerzynie do „zerówek” pójdzie ponad 485 dzieci, zaś naukę w szkołach, w klasach I rozpocznie prawie 270 uczniów.

 

mat. pras. UM Kościerzyna


dodano: czwartek, 23 sierpnia 2012, 12:24 ilość komentarzy newsa: 3 przeczytało:  osób.

Podziel się tą informacją:

Wrzuć w Gwar.pl Gwar.pl

Oceń ten artykuł:komentarze [3]

~ dodano: piątek, 24 sierpnia 2012, 17:31
z tego co wiem to do 2014 roku to rodzice decyduja czy pieciolatek pojdzie do zerowki, na razie obowiazek taki maja szesciolatki....
~Pawełek dodano: piątek, 24 sierpnia 2012, 12:00
Hej Ciociu, my też pozdrawiamy i tesknimy ;)
~Majka dodano: piątek, 24 sierpnia 2012, 02:34
Czesc Pawel pozdrawiamy.

Dodaj swój komentarz

Nick:
Komentarz:


 
Redakcja Koscierzyna.INFO nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. 
 
 
 
Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.
logo koscierzyna.info