Światowy Dzień Młodzieży bez alkoholu

fot. koscierzyna.INFO
 
fot. koscierzyna.INFO

W tym roku Światowy Dzień Mło­dzieży odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 kwietnia br. Początek obchodów zaplanowany jest ok. godz. 13.30. O tej godzinie rozpocz­nie się przemarsz uczestników spod Domu Zakonnego Sióstr Niepokala­nek (ul. 8-go Marca), który przejdzie następnie ulicami: Długą, Rynek, Kościelną na Plac Jana Pawła II. Zakończenie uroczystości zaplano­wano ok. godz. 18.00.


Każdego roku w tym dniu do Kościerzyny przybywa ok. 4.000 młodych ludzi. W trosce o dobro młodego pokolenia i bezpieczeństwo uczestników spotkania celowe jest czasowe ograniczenie sprzedaży, podawania, spożywania i wnoszenia napojów alkoholowych w tej części miasta, gdzie odbywać się będą powyższe uroczystości.

Strefa ulic objęta zakazem: Wojska Polskiego, Szopińskiego, Wybickiego, Ks. Zmartwychwstańców, Skłodowskiej, Staszica, Chojnicka.

 


Światowy Dzień Młodzieży bez alkoholu - Koscierzyna.INFO
dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 10:34 ilość komentarzy newsa: 15 przeczytało:  osób.

Podziel się tą informacją:

Wrzuć w Gwar.pl Gwar.pl

Oceń ten artykuł:komentarze [15]

~allah dodano: niedziela, 24 kwietnia 2011, 12:12
wiara katolicka ,to tylko wiara, a księrza to jej zakała , do kościoła idziemy kase złożyć a nie modły !!! módlmy sie w domach, TANIEJ i BESPIECZNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~katolicyzm tylko potrafi zakazywać dodano: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 17:48
a najlepiej użyć do tych zakazów władzy świeckiej. Jakoś zakazy nie obejmują klechów gwałcących dzieci, kradnących ziemię w komisji majątkowej, albo chlać i bujać swoje tłuste dupska furami. Upadek moralny kleru katolickiego sięgnął dna i na szczęście już się nie podniesie.
~ dodano: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 12:22
jak chce upamiętniać męki pańskie to nich pije krew kaczki.. na targu można kupić. Żłopią to wińco a potem kto wie co jeszcze na plebanii
~Kowalski dodano: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 11:17
Kowalskiego zostawcie w spokoju
~`` dodano: sobota, 16 kwietnia 2011, 19:40
Nie chodzi o samo picie, ale o fakt, że księża są ponad prawem i to nie tylko w tej kwestii - to tylko drobny przykład i właśnie to powszechne przyzwolenie na nieprzestrzeganie prawa przez księży jet bulwersujące; a w czym niby są lepsi od zwykłego "Kowalskiego" ?
~ dodano: piątek, 15 kwietnia 2011, 16:26
Zgadzam się z Gusią! Jak można mieć pretensje do księdza, który odprawia ten piękny obrzęd upamiętniający męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa Króla Świata i Wszechświata, którego ukrzyżowano na krzyżu, symbolu Polski, a który zmarł dlatego, że głupia suka dała namówić się gadającemu wężowi!? PS mogłem coś pominąć, bo nie znam tej legendy ale gadający wąż na pewno był!
~Gusia dodano: piątek, 15 kwietnia 2011, 12:11
Hmm... wino mszalne stosowane jest jako symbolika krwi Jezusa, więc nie rozumiem po co się czepiacie tego. Jak im zazdrościcie picia podczas Mszy Świętej, to trzeba iść do seminarium a nie się czepiać. Proste. Zakaz jest, bo jest, ogólnie żeby wszystko teoretycznie było zgodnie z prawem, ale każdy wie, ze jak ktoś chce się napić, to i tak się napije. Znajdzie na to sposób.
~M dodano: piątek, 15 kwietnia 2011, 03:46
Tak was boli że nie będziecie mogli w niedzielę w centrum kupić sobie do rosołu i schabowego sznapsa? Żaaaal.
~Prawo nie dla wszystkich dodano: czwartek, 14 kwietnia 2011, 23:27
Jak zakaz dotyczy wszystkich, nie tylko młodzieży to i ksiądz powinien nie pić podczas mszy wina przecież to tylko symbolika może szampanik bez alko.....
~`` dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 23:37
do ttt - czytam wyjątkowo uważnie; a Ty zapoznaj się ze źródłem zakazu sprzedaży, spożywania itd. - to uchwała rady miasta, a więc prawo miejscowe, które obowiązuje wszystkich w wyznaczonej strefie, a nie tylko młodzież, tak więc księża powinni dać przykład i nie pić alkoholu, zwłaszcza w takim miejscu jak świątynia
~Poganin dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 22:15
Do Przyjaciela Poganina. Mój Drogi. Otoż byś się zdziwił jaką to ja wiedzę mam zwłaszcza na temat filozofii lub wiary... Któż Ci powiedział że nie wierzę? Owszem, nie jestem praktykującym ale wierzę w istnienie Boskiej Osoby, Stwórcy etc. Coś musi istnieć, racz dać mi przykłady że ów Boski Byt nie istnieje... Teologii, filozofii, etyki tu bym aż tak nie angażował. Tu chodzi o zdrowy rozsądek, zakaz sprzedaży alkoholu. Ludzie, ta młodzież ma pokazać swój moralny ład, swą chęć odnowy a nie chlać po kątach. Z doświadczenia mojego wynika (a kilkanaścia takich zlotów przeżyłem) że najzagorzalsi przyjadą z swoim spiritus movens które sprawi iż nie będą potrzebować miejscowego ducha sprawczego...
~do poganina dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 21:56
Przyjacielu, mam do Ciebie pytanie: "Gdzie się kształciłeś ?" Możesz sobie nie wierzyć, trudno, ale minimalną wiedzę o świecie, filozofii czy religii może mieć nawet ateista czy poganin. Jeśli jej Ci brak, to się po prostu nie wypowiadaj ! Beda
~ttt dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 21:09
czytaj uważnie dzień młodzieży bez alkoholu i nie porównuj księdza który odprawia Msze Świętą
~Poganin dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 18:27
No nieźle, odnowa moralna pod znakiem zakazu picia. Nie macie kapłani zaufania do owieczek? To taki triumf nauki nad wiarą - coś w stylu montażu piorunochronu na kościelnej dzwonnicy...
~`` dodano: środa, 13 kwietnia 2011, 12:38
a księżom na mszy jak zwykle wolno będzie pić alkohol - dlaczego właściwe służby nie wyegzekwują prawa miejscowego w stosunku do tych osób?

Dodaj swój komentarz

Nick:
Komentarz:


 
Redakcja Koscierzyna.INFO nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. 
 
 
 
Copyright © Koscierzyna.INFO 2008-2009 Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość materiałów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym także zamieszczanie w Internecie - bez pisemnej zgody Koscierzyna.INFO.
logo koscierzyna.info